معاون فرهنگی اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد اعلام کرد: روز چهارشنبه ۳۰ مرداد، هفدهمین اجلاس روز جهانی مسجد را با حضور بیش از ۵۰۰ تن از ائمه جمعه برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام ذاکر در نشستی با عنوان ” مسجدالاقصی در تقدیر الهی” که صبح روز دوشنبه در خبرگزاری قدس برگزار شد اظهار کرد: نقطه مشترک بین تمام مسلمانان فلسطینی و سایر ادیان مسجد الاقصی است و کانون تجمع همه اهالی فلسطین این مسجد است از این رو این مسجد اگر نابود شود یا غصب شود کانون همدلی و همراهی خدشه دار می شود. این در حالی است که مسجدالاقصی در ظهور امام زمان سفارش شده و گفته شده ظهور از این نقطه انجام می‌شود بنابراین این منطقه اهمیتی دوچندان دارد.

وی گفت: روز چهارشنبه ۳۰ مرداد، هفدهمین اجلاس روز جهانی مسجد را با حضور بیش از ۵۰۰ تن از ائمه جمعه برگزار می کنیم. در این اجلاس موضوعاتی از جمله حمایت از قدس مطرح است و درباره آن صحبت می‌شود.

ذاکر ادامه داد: اگر صهیونیست بدعت نکبت بار خود را محقق کند در فلسطین هیچ یک از کشورهای اسلامی از تجاوز در امان نخواهند بود. اگر مقاومت مردم فلسطین و انتفاضه نباشد و دشمن خبیث به اهدافش برسد خواسته‌هایش تمامی ندارد و سراغ سایر کشورها هم می رود. اگر فراهم بود حضور جوانان مسلمان وظیفه شرعی بود که وارد شوند و مقابله کنند اما حالا که امکانش نیست باید در کشورهای خود این مقابله را با امکاناتی که در اختیار دارند، انجام دهند.
انتهای پیام

منبع خبر